left-ext-background
jezyk niemiecki
Herb miasta Zabrze
Logo

Krzysztof Partuś

right-ext-background  

o mnie

 
Urodziłem się 19 października 1977 roku w Zabrzu, gdzie mieszkam do dziś. Wychowałem się w rodzinie katolickiej, zaangażowanej w sprawy społeczne: mama - nauczycielka języka polskiego i działacz społeczny, tata - obecnie już emerytowany pracownik KWK Makoszowy, Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej.

Edukację rozpocząłem w szkole podstawowej nr 43, a następnie kontynuowałem ją w klasie o profilu matematyczno - fizycznym III LO. Czas ten wspominam bardzo miło - wspaniałe grono nauczycielskie, rodzinna atmosfera, wymiany międzynarodowe i wiele możliwości rozwoju. Optymizm i poczucie humoru pozwoliły mi na zaangażowanie się w tamtejszym szkolnym kabarecie, a zamiłowania techniczne - na odtworzenie i prowadzenie przez 4 lata liceum - szkolnego radiowęzła. Tam miałem okazję rozwijać również moje zainteresowania związane z komputerami, co zaowocowało późniejszym wyborem kierunku studiów na Politechnice Śląskiej.

Sielankę liceum zachwiała ciężka choroba nowotworowa, z którą zmagałem się od początku klasy maturalnej do końca drugiego roku studiów. Dzięki uporowi, pogodnemu usposobieniu i umiejętności dążenia do wyznaczonego celu nie poddałem się. Udało mi się połączyć leczenie z edukacją - zdana matura, 2 przeszczepy szpiku w trakcie studiów. Nie straciłem żadnego roku nauki, co uważam za swój mały sukces. Choroba nauczyła mnie szanować drugiego człowieka i cieszyć się każdym dniem. Dzięki niej wiem, że nie wolno marnować czasu!

W roku 2001 ukończyłem Informatykę na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Obecnie prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą jako programista PLC.
Działać dziś dla lepszego jutra!